Sort by

Darkstar_31 has logged 26 entries for films during December 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Edit this entry