Sort by
  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • Carl's Date

  • No Hard Feelings

    ★★½

  • Nimona

    ★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Elemental

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Air

    ★★★★

  • Tetris

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★½

  • Saint Omer

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★

  • TÁR

    ★★★★

  • The Red Suitcase

    ★★★★½

  • Prey

    ★★

  • Nope

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • The Flying Sailor

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★½

  • Ice Merchants

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • Scream

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★

  • CODA

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½