• Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Rammstein - Deutschland

    ★★★★★

  • Everybody's Everything

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • The Last Hangover

    ★★★★

  • Then Came You

    ★★★½

  • Incel

    ★★

  • 22 July

    ★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Behind the Curve

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • For the Hungry Boy

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • Linkin Park & Friends - LIVE From The Hollywood Bowl 2017

    ★★★★★

  • Justice League

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • HAIM / Valentine

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Split

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • War Dogs

    ★★★★

  • The Legend of Tarzan

    ★★★

  • The Shallows

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Zootopia

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Till Luck Do Us: Part 3

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • The Good Dinosaur

    ★★★

  • Look Who's Back

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★

  • The Visit

    ★★★★