Sort by
  • Thanksgiving

    ★★★½

  • Totally Killer

    ★★★

  • Painkiller

    ★★★★

  • Suitable Flesh

    ★★★★

  • Renfield

    ★★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • We Have a Ghost

    ★★★

  • Violent Night

    ★★★½

  • Talk to Me

    ★★★★½

  • Halloween Ends

    ★★★★

  • Christmas Bloody Christmas

    ★★★

  • Luckiest Girl Alive

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★★★½

  • Smile

    ★★★★

  • Jeepers Creepers: Reborn

    ★½

  • The Good Nurse

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Trainwreck: Woodstock '99

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Our Father

    ★★★½

  • The Staircase

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Studio 666

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Black Friday

    ★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Dr. Death

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • A Creepshow Holiday Special

    ★★★½

  • Spell

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Des

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The Owners

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • The Rental

    ★★★

  • Becky

    ★★★★

  • Dangerous Lies

    ★★★½