• Scream

    ★★★½

  • Black as Night

    ★★½

  • Bingo Hell

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Dawn of the Beast

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Crawlers

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★★

  • Fantasy Island

    ★★½

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

    ★★

  • Yummy

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Black Christmas

    ½

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Scare Package

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Blood Quantum

    ★★½

  • Sea Fever

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Zombie Tidal Wave

    ★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Random Acts of Violence

    ★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Satanic Panic

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Silence

    ★★½

  • Mercy Black

    ★★½

  • The Dirt

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Leprechaun Returns

    ★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Porndemic

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Haunting on Fraternity Row

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Soul to Keep

  • Hell Fest

    ★★½

  • You Might Be the Killer

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★★½

  • The Basement

    ★½

  • Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½