Chris has logged 20 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Justice League vs. the Fatal Five

Justice League vs. the Fatal Five

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Woman on the Beach

Woman on the Beach

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Personal Problems

Personal Problems

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Torchy Gets Her Man

Torchy Gets Her Man

1938
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Gay Falcon

The Gay Falcon

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mad Miss Manton

The Mad Miss Manton

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
In Search of Ozu

In Search of Ozu

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry