• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • It's a Sin

  • Wish Dragon

    ★★★

  • Just Ask Him

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Dashing in December

    ★★★

  • The Christmas Setup

    ★★★½

  • Jackplot

  • Dance of the Forty One

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Supernova

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • First Cow: A Place in This World

  • The Human Voice

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Hydroalcoholic

  • The Big Snore

  • Getting It

  • Cold Coffee

  • Out

    ★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • MASS

  • Sublet

    ★★★

  • The Gust

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • The Day Began Yesterday

  • Dry Wind

    ★★★★

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Thing About Harry

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Dirty

  • The Go-Go's

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★★½

  • Blind Chance

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Romeo & Julio

  • The Strong Ones

    ★★★★½

  • Sog

    ★★★

  • After That Party

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★½

  • Dominant Chord

  • Entropic

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★★

  • GUO4

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • The Prince

    ★★★★

  • Farm Boy

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Matt

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

  • Top 3

    ★★★★★

  • Kiss of the Rabbit God

    ★★★★

  • Monsoon

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Cousins

    ★★★

  • Orpheus' Song

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Sequin in a Blue Room

    ★★★