Sort by

Dario has logged 43 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Game of Thrones: A Day in the Life

Game of Thrones: A Day in the Life

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Her Last Photo

Her Last Photo

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Let's Talk

Let's Talk

2002
×
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
146 - Short Horror Movie

146 - Short Horror Movie

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Let's Eat

Let's Eat

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blonde

Blonde

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Carol

Carol

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry