Sort by

Dario_Vignu 🦧 has logged 159 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Thousand Words

A Thousand Words

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
The Wonderful Autumn of Mickey Mouse

The Wonderful Autumn of Mickey Mouse

2022
×
Edit this entry  
30
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zen - Grogu and Dust Bunnies

Zen - Grogu and Dust Bunnies

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Robbing Mussolini

Robbing Mussolini

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ferrari

Ferrari

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Perfect Dinner

The Perfect Dinner

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry