Daria has logged 23 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
EMO the Musical

EMO the Musical

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sometimes, I Think About Dying

Sometimes, I Think About Dying

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★½
Edit this entry  
10
Theorem

Theorem

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Cheetah Girls: One World

The Cheetah Girls: One World

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
I'm in Love with a Church Girl

I'm in Love with a Church Girl

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Little Story of Gwen from French Brittany

The Little Story of Gwen from French Brittany

2008
×
★★★
Edit this entry  
09
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Death and Transfiguration

Death and Transfiguration

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Four Adventures of Reinette and Mirabelle

Four Adventures of Reinette and Mirabelle

1987
×
★★★½
Edit this entry  
05
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry