• [Cherry Vine]

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Ron's Gone Wrong

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • He's All That

    ½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • The Green Knight

  • Pig

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Luca

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • The White Tiger

    ★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Pretend It's a City

  • Death to 2020

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Supernova

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

  • Strasbourg 1518

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The Half of It

  • Dangerous Lies

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★½

  • 365 Days

    ½

  • Nine Days

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Dinner in America

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

  • The New Pope

  • The Grudge

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • Between Two Ferns: The Movie

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Guns Akimbo

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★