Sort by
  • Joker: Folie à Deux

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • One More Time

  • BEEF

  • Renfield

    ★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Prom Pact

  • boygenius: the film

    ★★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Swarm

  • Scream VI

    ★★★★★

  • Daisy Jones & the Six

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Missing

    ★★★

  • This Place Rules

  • Babylon

  • The Elephant Whisperers

  • M3GAN

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

  • Selena Gomez: My Mind & Me

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Whisper of the Heart

  • Last Summer

  • Rosaline

    ★★½

  • Tell It Like a Woman

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★

  • Luckiest Girl Alive

  • My Best Friend's Exorcism

    ★★

  • Meet Cute

  • Confess, Fletch

    ★★½

  • Do Revenge

  • All Quiet on the Western Front

  • Sick

    ★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

  • Causeway

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • Blonde

    ½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★½

  • Empire of Light

  • Pearl

    ★★★★½

  • Women Talking

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★½

  • Terrifier 2

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Look Both Ways

    ★★½

  • Fall

    ★½

  • The Red Suitcase

  • Of an Age

  • Not Okay

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★

  • Skinamarink

  • They/Them

    ½

  • Honor Society

    ★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★

  • American Carnage

    ★★

  • The Gray Man

  • Boo, Bitch