• Midnight Mass

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Flee

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Ted Bundy: Falling for a Killer

  • Lost Girls

  • The Last Thing He Wanted

  • Horse Girl

  • Dracula

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Kill Chain

  • Eli

    ★★½

  • Earthquake Bird

  • Uncanny Annie

    ★½

  • The Irishman

  • In the Tall Grass

  • Mary

    ½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Saint Maud

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Pure

    ★★★★★

  • The Laundromat

    ★★★★

  • Joker

  • The Two Popes

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Haunt

  • Ready or Not

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★★½

  • Midsommar

  • Good Omens

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

  • Catch-22

  • Atlantics

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Brightburn

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

  • The Evil Down the Street

  • Bliss

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Ernie & Joe

    ★★★★

  • 1st Summoning

  • Happy Death Day 2U

  • Cold Pursuit

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Ghosts of Sugar Land

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Wounds

  • The Report

  • Honey Boy

    ★★★★

  • American Factory

    ★★★½

  • Polaroid

  • New Year, New You

  • Vice

    ★★★★

  • The Possession of Hannah Grace

    ★½

  • Bird Box

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • The Dead Center

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★★½

  • In Fabric

  • Hold the Dark

  • Green Book

  • Halloween

  • Edge of the Knife

    ★★★★