Josh has logged 466 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
Contact

Contact

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hook

Hook

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry