Sort by

Danzel has logged 33 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Being There

Being There

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Fellow Americans

My Fellow Americans

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Charade

Charade

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
VFW

VFW

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bliss

Bliss

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry