Sort by

Danzel has logged 424 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Education

Education

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Women

The Women

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Make Way for Tomorrow

Make Way for Tomorrow

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★
Edit this entry  
07
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
29
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Klute

Klute

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry