Sort by
  • Silent Night

  • Napoleon

    ★★★★

  • Thanksgiving

    ★★½

  • Godzilla Minus One

    ★★★★½

  • The Fall of the House of Usher

    ★★★★

  • The Exorcist: Believer

    ★½

  • No One Will Save You

    ★★★

  • The Creator

    ★★½

  • When Evil Lurks

    ★★★½

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • Dream Scenario

    ★★★★

  • Priscilla

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★★

  • The Caine Mutiny Court-Martial

    ★★★★

  • The Royal Hotel

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • El Conde

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • The Flash

    ★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Transformers: Rise of the Beasts

    ★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★½

  • Fast X

  • John Mulaney: Baby J

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • The Covenant

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • BEEF

    ★★★★

  • The Pope's Exorcist

    ★★

  • The Super Mario Bros. Movie

  • boygenius: the film

  • Renfield

    ★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Air

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★★★

  • 65

    ★★★

  • Inside

    ★★★½

  • BlackBerry

    ★★★★

  • Creed III

    ★★★½

  • Sharper

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Rye Lane

    ★★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★½

  • Theater Camp

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Fair Play

    ★★½

  • Missing

    ★★★½

  • I Wanna Dance with Somebody

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Violent Night

    ★½

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • She Said

    ★★★½

  • Significant Other

    ★★★