Sort by

Daniel has logged 272 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
26
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★½
Edit this entry  
30
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Lennon or McCartney

Lennon or McCartney

2014
×
½
Edit this entry  
29
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

2018
×
★½
Edit this entry  
08
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Figure

Figure

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Noise Pollution

Noise Pollution

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Piggening

The Piggening

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
To Plant a Flag

To Plant a Flag

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Zion

Zion

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Circles

Circles

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★
Edit this entry