• Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★★

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

    ★★★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Scoob!

    ★½

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • Bloodshot

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • Fantasy Island

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Underwater

    ★★

  • Dolittle

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★

  • Batman: Hush

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★