• The Red Sea Diving Resort

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Point Blank

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • I Trapped the Devil

    ★★★★

  • Hellboy

    ★½

  • The Silence

  • Missing Link

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • The Highwaymen

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Dumbo

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • The Prodigy

    ★★★

  • The Mustang

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Polar

  • Serenity

    ★★

  • IO

    ★½

  • Glass

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★