Sort by

DanTheMan123 has logged 141 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bright

Bright

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ragnarok

Ragnarok

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Role Models

Role Models

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Life

Life

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
1922

1922

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla: Tokyo S.O.S.

Godzilla: Tokyo S.O.S.

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saw V

Saw V

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
Carrie

Carrie

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry