Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween II

Halloween II

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Brave

Brave

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry