Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Father of the Bride

Father of the Bride

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ma Belle, My Beauty

Ma Belle, My Beauty

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Summertime

Summertime

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
I Can't Think Straight

I Can't Think Straight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lost and Delirious

Lost and Delirious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Help

Help

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Our Father

Our Father

2022
×
Edit this entry  
11
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Moonshot

Moonshot

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Gia

Gia

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Crush

Crush

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
The Nun's Story

The Nun's Story

1959
×
★★★
Edit this entry  
19
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Edit this entry  
10
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
All the Old Knives

All the Old Knives

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mama

Mama

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry