• Conversations with Friends

  • Our Father

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★

  • All the Old Knives

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Moonshot

    ★★

  • Deep Water

  • Umma

    ★★★

  • Phoenix Rising

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Weekend Away

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • The Outfit

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Wake

  • Master

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • The 355

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★½

  • Snowdrop

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Angèle

  • Hawkeye

  • The Unforgivable

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Hypnotic

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Dopesick

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

  • Squid Game

  • Help

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Vigil

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Nine Perfect Strangers

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★