• Cats

    ½

  • Law Abiding Citizen

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

  • The Matrix

    ★★★★★

  • The Matrix Revolutions

    ★★★

  • The Matrix Reloaded

    ★★½

  • They Came Together

    ★★★★

  • Under the Skin

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Halloween Kills

  • Final Destination

    ★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Gattaca

    ★★★★

  • Total Recall

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Val

    ★★★

  • The Late Shift

    ★★½