Sort by
  • Leo

    ★★★

  • Leave the World Behind

    ★★★½

  • The Creator

    ★½

  • Stamped from the Beginning

    ★★★

  • Dicks: The Musical

    ★★½

  • The Killer

    ★★★★

  • Maestro

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★★½

  • NYAD

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Rustin

    ★★★½

  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★

  • Nimona

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Elemental

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • May December

    ★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★½

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★½

  • Quasi

    ★½

  • The Covenant

    ★★★½

  • BEEF

    ★★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Air

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★

  • Champions

    ★★★

  • Your Place or Mine

    ★★

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Theater Camp

    ★★★½

  • The Deepest Breath

    ★★★½

  • Cassandro

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Is That Black Enough for You?!?

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Causeway

    ★★★½

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Athena

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • The Artifice Girl

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★★

  • Showing Up

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Dear Corky

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★

  • RRR

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • This is [Not] Who We Are

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½