• Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • F9

    ½

  • Cruella

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Bastille ReOrchestrated

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Prime Time

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • All My Friends Are Dead

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • 25 Years of Innocence

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Stunt Double

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Sweat

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • 8:46

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Extraction

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Playing Hide and Seek

    ★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Long Goodbye

  • The Hater

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Caliphate

    ★★★★½

  • How I Became a Gangster

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Daniel Sloss: X

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★