Sort by
  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Violent Night

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Strange World

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

    ★★★★

  • The School for Good and Evil

  • She Said

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • The Woman King

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • Bros

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ½

  • Fall

    ★★★

  • Groot's Pursuit

  • Groot Takes a Bath

  • The Little Guy

  • Groot's First Steps

  • Prey

    ★★½

  • Magnum Opus

  • Nope

    ★★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Marvel Studios Assembled: The Making of Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • A Fan's Guide to Ms. Marvel

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

    ★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★

  • The Bubble

    ½

  • RRR

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★½