Dan has logged 51 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dragon Ball Z: The Tree of Might

Dragon Ball Z: The Tree of Might

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dragon Ball Z: The World's Strongest

Dragon Ball Z: The World's Strongest

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Dragon Ball Z: Dead Zone

Dragon Ball Z: Dead Zone

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Dragon Ball: The Path to Power

Dragon Ball: The Path to Power

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dragon Ball: Mystical Adventure

Dragon Ball: Mystical Adventure

1988
×
★★½
Edit this entry  
28
Dragon Ball: Sleeping Princess in Devil's Castle

Dragon Ball: Sleeping Princess in Devil's Castle

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dragon Ball: Curse of the Blood Rubies

Dragon Ball: Curse of the Blood Rubies

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
DC Showcase: Death

DC Showcase: Death

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
DC Showcase: The Phantom Stranger

DC Showcase: The Phantom Stranger

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
DC Showcase: Adam Strange

DC Showcase: Adam Strange

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
DC Showcase: Sgt. Rock

DC Showcase: Sgt. Rock

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Batman: Death in the Family

Batman: Death in the Family

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Justice Society: World War II

Justice Society: World War II

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cool World

Cool World

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Music

Music

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Aladdin and the King of Thieves

Aladdin and the King of Thieves

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Operation Dumbo Drop

Operation Dumbo Drop

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gamera, the Giant Monster

Gamera, the Giant Monster

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Penguin Highway

Penguin Highway

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry