Dan has logged 323 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Homefront

Homefront

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Death of

The Death of "Superman Lives": What Happened?

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
Read the review Edit this entry  
24
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Boss's Daughter

My Boss's Daughter

2003
×
Read the review Edit this entry  
19
A Boy Named Charlie Brown

A Boy Named Charlie Brown

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
This Means War

This Means War

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Bayonetta: Bloody Fate

Bayonetta: Bloody Fate

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
October Sky

October Sky

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
War

War

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blade

Blade

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry