Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Edit this entry  
19
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★
Edit this entry  
17
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
15
The Dishwasher

The Dishwasher

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★
Edit this entry  
13
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★
Edit this entry  
12
Catwoman: Hunted

Catwoman: Hunted

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Self/less

Self/less

2015
×
★★½
Edit this entry  
10
Taylor Tomlinson: Look at You

Taylor Tomlinson: Look at You

2022
×
Edit this entry  
07
You, Me and Dupree

You, Me and Dupree

2006
×
★★
Edit this entry  
07
Blow

Blow

2001
×
★★★
Edit this entry  
06
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★½
Edit this entry  
28
U.S. Marshals

U.S. Marshals

1998
×
★★★
Edit this entry  
28
Bubble

Bubble

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Krull

Krull

1983
×
★★★
Edit this entry  
17
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
On Golden Pond

On Golden Pond

1981
×
★★★½
Edit this entry  
16
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Atlantis Rising

Atlantis Rising

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Swing Vote

Swing Vote

2008
×
★★½
Edit this entry  
10
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Bubble

The Bubble

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Goblin Slayer: Goblin's Crown

Goblin Slayer: Goblin's Crown

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Edit this entry  
02
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
The Replacements

The Replacements

2000
×
★★½
Edit this entry  
28
Lu Over the Wall

Lu Over the Wall

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Jonah Hex

Jonah Hex

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★½
Edit this entry  
22
Identity

Identity

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry