Sort by

danozzi has logged 30 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Whitmer Thomas: The Golden One

Whitmer Thomas: The Golden One

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
Read the review Edit this entry  
24
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Untamed Heart

Untamed Heart

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry