Sort by

kate has logged 100 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Royal Treatment

The Royal Treatment

2022
×
Edit this entry  
11
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
She's All That

She's All That

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crush

Crush

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry