Sort by

Oliver has logged 27 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Riot in Cell Block 11

Riot in Cell Block 11

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
This Gun for Hire

This Gun for Hire

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fail Safe

Fail Safe

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Quiet Man

The Quiet Man

1952
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gentlemen Broncos

Gentlemen Broncos

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Mouse That Roared

The Mouse That Roared

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Young Master

The Young Master

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★
Read the review Edit this entry