Sort by

Oliver has logged 13 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bad Black

Bad Black

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wrestle

Wrestle

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lesser Beasts

Lesser Beasts

×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shame

Shame

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Day in the Country

A Day in the Country

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Quién te cantará

Quién te cantará

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Persona

Persona

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry