Sort by

Adrian has logged 32 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Nailhitter

The Nailhitter

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Family Guy Presents: Stewie Kills Lois and Lois Kills Stewie

Family Guy Presents: Stewie Kills Lois and Lois Kills Stewie

2007
×
Edit this entry  
07
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tokyo Revengers

Tokyo Revengers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry