Sort by

Danny has logged 41 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shin Kamen Rider: Prologue

Shin Kamen Rider: Prologue

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ultraman: The Adventure Begins

Ultraman: The Adventure Begins

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Ultraman

The Ultraman

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mega Monster Battle: Ultra Galaxy Legends The Movie

Mega Monster Battle: Ultra Galaxy Legends The Movie

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ultraman: The Next

Ultraman: The Next

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mega Monster Battle: Ultra Galaxy Legends The Movie

Mega Monster Battle: Ultra Galaxy Legends The Movie

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pingu's The Thing

Pingu's The Thing

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Skelter+Heaven

Skelter+Heaven

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Striking Daughter

Striking Daughter

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Giant God Warrior Appears in Tokyo

Giant God Warrior Appears in Tokyo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moby & the Void Pacific Choir: Are You Lost in the World Like Me

Moby & the Void Pacific Choir: Are You Lost in the World Like Me

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Postman Blues

Postman Blues

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Black Ghiandola

The Black Ghiandola

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vinland Saga

Vinland Saga

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Darkman

Darkman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crimewave

Crimewave

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry