Sort by

Danny has logged 243 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Serial Experiments Lain

Serial Experiments Lain

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
964 Pinocchio

964 Pinocchio

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
964 Pinocchio

964 Pinocchio

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Piranha II: The Spawning

Piranha II: The Spawning

1982
×
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Devilman

Devilman

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kamen Rider 1

Kamen Rider 1

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kamen Rider Ghost: Legendary! Rider Souls!

Kamen Rider Ghost: Legendary! Rider Souls!

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Kamen Rider Amazons The Movie: The Final Judgment

Kamen Rider Amazons The Movie: The Final Judgment

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
His and Her Circumstances

His and Her Circumstances

1998
×
Read the review Edit this entry  
07
Kamen Rider Amazons Season 2 the Movie: Reincarnation

Kamen Rider Amazons Season 2 the Movie: Reincarnation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Laal Singh Chaddha

Laal Singh Chaddha

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kamen Rider Black Sun

Kamen Rider Black Sun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Andor: A Disney+ Day Special Look

Andor: A Disney+ Day Special Look

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fesu Gojira 3: Gaigan Raishū

Fesu Gojira 3: Gaigan Raishū

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla Appears at Godzilla Fest

Godzilla Appears at Godzilla Fest

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla vs. Gigan Rex

Godzilla vs. Gigan Rex

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla Against MechaGodzilla

Godzilla Against MechaGodzilla

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
Read the review Edit this entry  
31
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crimewave

Crimewave

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Rings of Power Global Fan Screening

The Lord of the Rings: The Rings of Power Global Fan Screening

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Legacy of Chucky

The Legacy of Chucky

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Legacy of Chucky

The Legacy of Chucky

2021
×
Read the review Edit this entry