Sort by

danni has logged 911 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
25
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
Edit this entry  
25
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★
Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Scooby-Doo! Haunted Holidays

Scooby-Doo! Haunted Holidays

2012
×
Edit this entry  
21
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★½
Edit this entry  
21
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Edit this entry  
19
Dead End

Dead End

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★½
Edit this entry  
18
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Edit this entry  
17
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Le chien

Le chien

1962
×
Read the review Edit this entry  
15
Yellowstone Cubs

Yellowstone Cubs

1963
×
Edit this entry  
15
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
★½
Edit this entry  
14
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★
Edit this entry  
13
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★½
Edit this entry  
13
The Disney Holiday Singalong

The Disney Holiday Singalong

2020
×
★★
Edit this entry  
13
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

2016
×
Edit this entry  
12
The Ugly Dachshund

The Ugly Dachshund

1966
×
★★★½
Edit this entry  
11
Psycho IV: The Beginning

Psycho IV: The Beginning

1990
×
½
Edit this entry  
10
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry