Sort by

Dan has logged 34 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tony Manero

Tony Manero

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pompo the Cinephile

Pompo the Cinephile

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
No

No

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ema

Ema

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dragon Ball Super: Super Hero

Dragon Ball Super: Super Hero

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★
Edit this entry  
16
I Just Killed My Dad

I Just Killed My Dad

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Black Bird

Black Bird

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Most Hated Man on the Internet

The Most Hated Man on the Internet

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Keep Sweet: Pray and Obey

Keep Sweet: Pray and Obey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
They/Them

They/Them

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Luck

Luck

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Equals

Equals

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Emergency

Emergency

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry