• Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Adele One Night Only

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Falls

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Being James Bond

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Monster Hunter: Legends of the Guild

    ★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Till We Meet Again

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Sweet & Sour

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Recalled

    ★★★½

  • Ride or Die

    ★★½

  • Homunculus

    ★★★

  • Man in Love

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Us Again

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Ginny & Georgia - The Afterparty

  • Squared Love

    ★★★½

  • Gatao: The Last Stray

    ★★½

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

    ★★★

  • The Soul

    ★★★★

  • We Married as a Job: New Year's Special

    ★★★½

  • All My Friends Are Dead

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • The Promised Neverland

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Netflix Afterparty: The Best Shows of The Worst Year

    ★★

  • The Call

    ★★★★

  • The Diam Diam Era

  • Classmates Minus

    ★★★★

  • Canvas

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Little Big Women

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • My Missing Valentine

    ★★★★