Sort by

Dan has logged 14 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Ipcress File

The Ipcress File

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Presumed Innocent

Presumed Innocent

1990
×
★★
Edit this entry  
29
Postcards from the Edge

Postcards from the Edge

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lost Leonardo

The Lost Leonardo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
Read the review Edit this entry  
13
Enemy

Enemy

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry