Sort by
  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • Official Competition

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Lost Leonardo

    ★★★★

  • In the Heights

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • News of the World

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

    ★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Last Dance

  • The Invisible Man

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Little Women

  • 1917

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Gemini Man

  • The Irishman

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Hustlers

  • Joker

  • Motherless Brooklyn

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Booksmart

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Farewell

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Green Book

  • Widows

  • The Nightingale

  • The Favourite

  • First Man

  • Roma

  • Mission: Impossible - Fallout