dankwit has logged 11 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bulworth

Bulworth

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wild Combination: A Portrait of Arthur Russell

Wild Combination: A Portrait of Arthur Russell

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
What's New Pussycat?

What's New Pussycat?

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shampoo

Shampoo

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry