Dan has logged 497 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Satanis: The Devil's Mass

Satanis: The Devil's Mass

1970
×
★★★
Edit this entry  
30
Stay Close

Stay Close

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Brotherhood

Brotherhood

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Miller & Son

Miller & Son

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Little Hands

Little Hands

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Uncle Thomas: Accounting for the Days

Uncle Thomas: Accounting for the Days

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sister

Sister

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Off-Piste

Off-Piste

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Walk Run Cha-Cha

Walk Run Cha-Cha

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Sometimes, I Think About Dying

Sometimes, I Think About Dying

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
American Factory

American Factory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
3 Godfathers

3 Godfathers

1948
×
★★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★½
Edit this entry  
18
The Corridor

The Corridor

2010
×
★★
Edit this entry  
17
Game Over

Game Over

1989
×
★★½
Edit this entry  
16
Treasure of Matecumbe

Treasure of Matecumbe

1976
×
★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Pieces

Pieces

1982
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Legend of Boggy Creek

The Legend of Boggy Creek

1972
×
★★★★
Edit this entry  
01
Demons

Demons

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★
Edit this entry  
30
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★
Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★
Edit this entry