• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Friends and Strangers

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★½

  • Out Of My League

    ★★★

  • Really Love

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Farewell Amor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Watchmen

  • Burning Night

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Sun

    ★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Baghdad in My Shadow

    ★★★★

  • Nimic

    ★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • See You Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • Little

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Dumbo

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½