Sort by

daniela 🤠 has logged 529 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Killing

The Killing

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Boys

Wonder Boys

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Emma

Emma

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Into the Woods

Into the Woods

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
½
Read the review Edit this entry