Sort by

Daniel has logged 20 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frantz

Frantz

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry