• Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Kamen Rider Build NEW WORLD: Kamen Rider Cross-Z

    ★★★★★

  • Polar

    ★★

  • Fyre

    ★★★★

  • The Last Laugh

    ★½

  • Reign of the Supermen

    ★★★½

  • Glass

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Kamen Rider Heisei Generations Forever

    ★★★★★

  • Welcome to Marwen

    ★★★

  • Vice

    ★★★★½

  • The Mule

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★½

  • Robin Hood

  • Creed II

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • The Grinch

    ★★★

  • Slaughterhouse Rulez

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • Replicas

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★★½

  • Hunter Killer

    ★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★★

  • Overlord

    ★★★★★

  • Apostle

    ★★★★½

  • Maniac

    ★★★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★★

  • Hold the Dark

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • Final Score

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★½

  • Peppermint

    ★★½

  • Outlaw King

    ★★★★½

  • 22 July

    ★★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★★

  • The Predator

    ★★★½

  • The Nun

    ★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

  • The Front Runner

    ★★★★