• Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Flinch

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Be Careful What You Wish For

    ★½

  • Altered Carbon: Resleeved

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

  • The First Temptation of Christ

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Eli

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

  • Fractured

  • Jojo Rabbit

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

  • The Two Popes

  • Ema

    ★★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

  • It Chapter Two

  • The Fever

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • The Wild Goose Lake

  • Bacurau

  • Avengers: Endgame

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

  • Captain Marvel

  • Triple Frontier

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★½

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Bird Box

  • High Life

    ★★★★